Myjnia samochodowa Carsteam przy użyciu parowej myjni OPTIMA to krok w kierunku ochrony środowiska! Do umycia samochodu zużywane jest tylko 4-5 l wody. Jest to wynik blisko 50 razy niższy niż w przypadku tradycyjnej myjni. Urządzenie to nie ma negatywnego oddziaływania na gospodarkę wodno-ściekową. Stosowanie myjki parowej prowadzi do prawie całkowitego wyeliminowania środków dezynfekujących oraz chemii samochodowej.

Dzięki temu, że urządzenie jest w pełni mobilne pozwala nam to na bezproblemową zmianę lokalizacji świadczenia usług mycia parą. Pozwala to na zaoszczędzeniu Państwa czasu!

Urządzenie OPTIMA przeznaczone jest do kompleksowego mycia pojazdów oraz dezynfekcji wnętrza samochodów.
Para wodna ma dobre właściwości penetrujące, w krótkim czasie niszczy drobnoustroje powodując koagulację białek i nie jest toksyczna dla środowiska. W przemyśle oraz medycynie jest stosowana do sterylizacji narzędzi, sprzętu, bielizny, rękawic, itp. Wysoka temperatura pary wodnej między 90° - 120° C niszczy wszelkie zanieczyszczenia mikroorganizmami, drobnoustrojami chorobotwórczymi i bakterie.
Właściwości penetrujące pary wodnej pomagają doskonale wypłukać nagromadzony piasek oraz brud z każdej szczeliny samochodu. Zastosowana technologia suchej pary wodnej nie niszczy powłoki lakieru samochodowego oraz pozwala uzyskać efekt nabłyszczonego lakieru. Za pomocą suchej pary możemy czyścić z powodzeniem takie urządzenia jak silniki, ponieważ metoda ta nie uszkadza przewodów elektrycznych.

W okresie zimowym stosowanie pary wodnej ma ogromne zalety, przede wszystkim dzięki wytwarzanej suchej parze po umyciu samochodu nie występuje zjawisko zamarzania uszczelek co za tym idzie nie powinien pojawić się problem z otwieraniem drzwi lub uszkodzeniami uszczelek tak jak to wygląda w przypadku myjni bezdotykowych.

Umów się na wizytę